Skip links

Hakkımda

Human Design ilmine göre ben bir Manifestörüm. Belki de şu an size yabancı gelen bu sözcükle anlatmak istediğim; doğallıkla orijinal şeyler yapabilen ve etki yaratma potansiyeliyle doğmuş biri olduğum… Dolayısıyla hakkımda başlığı altında size kendimi tanıttığım bu bölümde; beni yaşamla mayalayan ve pişiren parçalardan bahsedeceğim.

 

1964 yılında Ankara’da doğdum. İnsan bebekliğini hatırlayamadığını düşünür. Oysaki sonsuz bir çekmece gibi hayata açılan bilincin en derinlerinde bu ilk anılar mevcuttur. Burada hatır yoktur, his vardır. Benim bebeklik hislerimde ise annemin söylediği şarkılar, babamın anlattığı masallar, kardeşimin tasarlayıp ete kemiğe büründürdüğü oyuncaklar ve babaannemin fısıldadığı göç hikayeleri var.

Göç, insanın ruhuna ve düşüncelerine kanat takar. Hele ki aile tarihinde böyle bir miras varsa… Çocukluğum dünyaya olan merakımı büyütmekle geçti. 9 yaşımda yıldızlara baktım ve evrene “Ne kadar uzağa gidebilirim?” diye sordum.

Önce TED Ankara Koleji, ardından Ankara Atatürk Anadolu Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldum. Bir mekânın içine yerleştirilmiş, standart öğretime dayalı okullarla yetinemedim.

19 yaşımda Transandantal Meditasyon öğretisi ile tanıştığımda yeniden içime bakma fırsatı buldum ve kanatlarımı hatırladım. Öğretisi hiç bitmeyen sonsuz bir okul düşledim ve dış dünyadaki keşif sürecime başladım. 50 ülke, yüzlerce şehir, köy ve kasaba, binbeşyüzden fazla canlı konser, yüzlerce şov, tiyatro oyunu ve sergi görmekle neticelenecek bir serüvene koyuldum. Anlayacağınız zihnimde ve ruhumda bir dünya biriktirdim. Bugün size sunduğum her ne varsa; deneyimden süzdüğüm özgün gerçekliğimdir.

 

Alanında lider kuruluşlarda; Pazarlama İletişimi Yöneticisi olarak çalıştım. Profesyonel hayatımın yanı sıra dergi ve gazetelere yazdım. Üç yıl boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak son sınıf öğrencilerine “İnternet Projeleri Yönetimi” dersi verdim.

Hindistan, Yunanistan ve Bulgaristan’da; 2000-2003 yılları arasında 1.500 saati aşan yoğun eğitimleri ve pratiklerimi tamamladığımda Türkiye’nin ilk Nefes Terapisti oldum. Uluslararası Human Design Okulu’nda 2019-2023 yıllarında Rehberlik ve Analistlik Eğitimlerini tamamlayarak Human Design profesyoneli oldum. Temel modül olan Tasarımını Yaşamak Atölyesi‘ni özden yaşamaya niyet etmiş herkesle buluşturuyor ve Human Design harita analizleri yapıyorum. Yol da yolcu da araç da benim; bunu çok iyi biliyorum. Toplumsal şartlanmanın üzerime giydirdiği ağır kabukları anbean üzerimden atarak, özümün izinde yaşıyorum.

 

1983 yılında, 19 yaşında genç bir çırak olarak başladığım beden-zihin ve ruh bilincimi geliştirme sürecime hiç ara vermeden, hâlâ ilk günün heyecanıyla devam ediyorum. Bugün, size sunduğum her eğitimde yaşamla ve sizin yolunuzla yeniden harmanlanıyorum. Bir an usta, bir an çırak… Bütünlüğe ilerliyoruz. Birlikte…

Bana ait olan, kendimi anlattığım bu alanda sahiplerine ulaştırmak istediğim teşekkürlerim var.

Öncelikle benliğimde yankılarını duyduğum atalarıma,

Beni var eden aileme,

Kalbimde taşıdığım bir ben olarak hâlâ benimle olan hayat arkadaşıma,

Benden bir anne yaratan oğluma,

Ben olmanın ne demek olduğunu öğreten hocalarıma,

Birlikte yolculuğa çıktığımız tüm öğrencilerime,

Yara izleri bırakarak geçip gitmiş olanlara,

Tıpkı tenimdeki kahverengi izler gibi; beni ben yapan tüm dostlarıma, talihime ve inancıma,

Web sitemin yapımında emeği geçenlere,

Ve evrenin damarlarında akıp giden sonsuz yaşama,

Yürekten teşekkür ederim.

 

Sertifikalar​ım

error: Content is protected !!