Skip links

Katılımcı Geribildirimleri

Human Design ile Müge'nin sayesinde tanıştım. Human Design Sistemi'ni ilk defa, Müge'nin konuk olduğu bir programda tesadüfen duydum. Anlattıkları beni çok etkilemişti… Bu konu hakkında kendisinden daha fazla bilgi almaya karar verdim. Bunun ardından hiç düşünmeden Living Your Design Atölyesi'ne katıldım. Atölye muhteşemdi! Bir manifestör olarak bir başka manifestörden Human Design ilmini öğrenmek benim için çok verimli ve dopdolu bir süreçti. Müge'nin akıcı anlatış tarzı, kendi eğitimleri ve deneyimleri sonucunda biriktirdiği derin bilgilerini bizimle paylaşması ve ihtiyaç duyduğumuz her an sorularımızı yanıtlaması paha biçilmezdi. Yarattığı atölye ortamı sıcacıktı. Atölye bitiminde güçlü bir temele sahip olduğumu düşündüm. Human Design Eğitimi'min 2. Modülü Rave ABC’ye IHDS'da devam ettim ve bu aşamada Müge'den aldığım bilgilerin ne kadar detaylı ve kıymetli olduğunu bir kez daha fark ettim. Bunun için Müge'ye çok teşekkür ederim. İlgilenen herkese gönül rahatlığıyla Living Your Design Atölyesi'ni Müge'nin rehberliğinde yaşamalarını tavsiye ederim.

~ S. Campbell

Bir şeyden bu denli derin etkilenişim enderdir… Belki de ilk kez birine özel olarak yazıyorum: Kıymetli Müge Hanım ile tanışıklığımız konuk olduğu bir instagram canlı yayını sayesinde gerçekleşti. Bir sohbet olarak ilerleyen bu program içerisinde; alanındaki ve insan olma hususundaki yetkinliği beni çok etkiledi.
İlk olarak tasarım haritamı okumak için buluştuk ve ben; 'kimde ne var' sorusuyla yaşayan, öğrenmeye meraklı bir projektör olduğumu öğrendim. Bunun ardından Tasarımını Yaşamak Atölyesi'nde tevazu sahibi bilge yaklaşımıyla hayatımda apayrı bir pencere açtı Müge Hanım. Stratejimi ve Otoritemi derinlemesine anlayıp idrak ettikten sonra yaşantımda uygulamaya başladım. Kafama takılan her soruda bana rehberlik eden Müge Hanım'ın kulağıma küpe ettiğim o sözü içimde yerini buldu: "Özgül Hanım, lütfen o kıymetli enerjinizi heba etmeyin.”
Henüz yüz yüze bir araya gelememiş olsak da sizi çok eski zamanlardan tanıyormuşum gibi hissediyorum. Yolunuz açık, bunu biliyorum. Dilerim ışığınız bereketle artsın. Etrafınızdaki halkanın bir üyesi olmaktan sonsuz mutluyum. Gönülden sevgi ve şükranlarımla.

~ Radyolog Dr. Özgül Gülaslan Erdoğan

Human Design, bir dönüşüm yolculuğu. Lakin bu yolculukta insanın; yolun zorluklarını ve kolaylıklarını aktaran, kişinin kendisinin bir araç olduğunu hatırlatan, gerektiğinde ışık olan, gerektiğinde gölgesinde soluklandıran bir rehbere ihtiyacı var. Müge tam bu bakış açısıyla birlikte çıktığımız bu yolculuğu harika kıldı. Zarafeti ve ilgisiyle bana ışık oldu. Bu öyle bir macera ki sorular hiç beklemediğiniz anda filizlenip sizi esir alabiliyorlar. Müge bütün sorularımı cevapladı ve beni öz olmayan her şeyden yavaş yavaş azat etti. Human Design yolculuğuma devam etme kararı aldım. Böylesine kıymetli bir rehberle çalışma imkânı bulduğum için şanslı hissediyorum. Varlığına bin teşekkür.

~ İpek Sözen

Human Design Rehberliği ve Living Your Design Atölyesi sayesinde hayatla olan dansımın mekaniğini fark ettim. Bu anlayış, kısa bir süre içerisinde ruhumda ve zihnimde çok büyük açılımlara neden oldu ve tüm bunlar yaşantıma da süratle yansıdı. Süreç içerisinde Müge öğretmenimizin; net, yalın, analitik ve şefkat dolu sunumu profesyonelliğin nasıl olması gerektiğini bize gösterdi. Kendisine bu yolda bize rehberlik ettiği için teşekkür ediyorum.

~ Mutlu Derin Doğan

Tasarımını Yaşama yolunda eşsiz bir katkı Sevgili Müge. Bilgi birikimindeki zenginlik, sistemi aktarışındaki netlik, tecrübesini paylaşmaya duyduğu heves bana çok şey öğretti. Bu yolculukta, yollarımızın kesişmiş olmasından duyduğum şükranla...

~ Övgü Uzunoğlu

Sevgili Müge Bütüner Uluğ sayesinde Human Design Sistemi ile 69 yaşımda tanıştım. Living Your Design eğitimini daha genç bir yaşımda almadığıma gerçekten üzüldüm. Gençlik yıllarımda Halk Sağlığı Uzmanı TIP Doktoru, daha sonraki yıllarda Gıda Sanayicisi olarak yüzbinlerce insanla çalıştım. Almış olduğum psikololoji dersleri bu çalışmalarıma çok büyük destek oldu, çok yararını gördüm.
Living Your Design eğitimi ile tanışınca bu programın insanın kendini ve çevresini daha da derin tanımasına yardımcı olacağını algıladım.
Bu eğitim herkese her yaşta çok yararlı olur. Kuvvetle öneririm.

~ Dr. M. Çetin Duruk

Human Design'ın hayatıma girişi sevgili Müge Hocam'ın bir söyleşisini tesadüfen dinlemem ile oldu. O günden sonra en az bir hafta Human Design'ın içeriğini inceledim ve hayran kaldım. Yaklaşık sekiz ay sonra,kendimi ve sistemi daha iyi anlayabilmek adına Living Your Design (Tasarımını Yaşamak) eğitimi almaya karar verdim.Aklımdaki tek kişi tabii ki Müge Hocam idi. İyi ki de öyle olmuş.Tanışmamızın başından, atölye bitimine kadar ve sonrasında da güvende hissettiğim, kendimi olduğum gibi ifade edebildiğim bir alan sağladı. İnteraktif olarak işlenen her derse keyif, neşe ve heyecan ile katıldım. Adım adım ilerlerken atölyedeki diğer katılımcıların paylaşımlarıyla da zenginleştim. Müge Hocam yıllarca kendine kattığı değerli bilgileriyle bizi sardı sarmaladı. Bu yolda ne zaman elimi uzatsam tutacağını bilmek huzur veriyor. Kendisine bir kez daha teşekkür etmek isterim. İyi ki varsınız...

~ Melda Hüseyinoğlu

Eşimin kuzeni Human Design’dan bahsetmişti. Dönüşüm, değişim, kişisel gelişim konuları her zamandan dikkatimi çektiğinden çok ilgilendim. Konuyu araştırırken bana sürpriz yapılarak ön kayıt yaptırılmış ve kendimi Human Design kursunda daha doğrusu atölyesinde buldum. Sevgili Hocam Müge ile tanıştım. Herkes gibi benim de 9 Merkezden oluşan (bunlar tanımlı ve tanımsız merkezlerden oluşuyor) Tasarım Haritam çıkartıldı. Hepimiz doğduğumuzdan bu yana içinde büyüdüğümüz aile, çevre, kültür, toplum gibi birtakım etkenler nedeniyle hep şartlanıyor, kendimiz olmaktan çıkıyor, doğduğumuz zamanki aslımıza uygun yaşayamıyormuşuz, bunu öğrendim. Şartlanmalardan en çok etkilenen merkezler tanımsız merkezler. Ancak fark ettim ki bendeki bazı tanımlı merkezler de bu şartlanmalardan etkilenmiş, fakat konunun içine girince bunları farkedip daha çabuk çözebiliyorsunuz. Tasarım haritasındaki merkezlerin nelerden ve nasıl koşullandıklarını öğrendikçe, kendimi ve çevremdekileri gözlemlemeye, Müge'nin de tavsiyesi ile bunları yazmaya başladım. Yani merkezleri sırasıyla çalışma özelliklerine göre ve davranışsal olarak nelerden şartlanıp şartlanmadığını, sağlıklı halinin ne olduğunu teker teker ele alıp hem kendimin hem de diğerlerinin merkezlerine göre nasıl davrandıklarına bakarak not aldım ve yazarak çalışmak, davranışların nedenlerini niçinlerini anlamak güzel bir yol açtı bana. Bir taraftan farkındalığım artarken diğer taraftan yargılamalardan kurtuldum. Davranış sebeplerini bildikçe her şeyi, herkesi olduğu gibi kabul etmeye başlıyorsunuz. Human Design’da tipinizin stratejisini ve kendinize ait otoritenizi takip ettiğinizde daha bilinçli davranabiliyorsunuz. Kendinizi deneyimledikçe de güzel sonuçlar görmek gerçekten iyi geliyor, mutlu ediyor.
Müge sana sıcak yaklaşımın, anlayışın, güzel anlatımın için çok teşekkür ederim...

~ Şebnem Tokses

'Ben kimim? Bu Dünyaya neden geldim? Yaşam Amacım nedir?' diyerek çıktığım kendimi keşfetme yolculuğumda Müge gibi harika bir Rehber ile Human Design LYD Atölyesi sayesinde kim olduğumu ve kim olmadığımı öğrenebildiğim için minnettarım. Sevgiler.

~ Hatice Karapehlivan

Sevgili Müge'nin "Tasarımını Yaşamak" eğitimine 2021 yılında katıldım. İnsan Tasarımı-Farklılaşma İlmi ile ilgili temel bilgileri paylaştığı bu eğitimde, kişisel bir yolculuğa çıkmak harika bir tecrübe oldu. Özenle, detaylı ve keyifle aktardığın tüm bilgi ve tecrübelerin için teşekkür ederim. Sevgilerimle

~ Buket Ulukut

Human Design – Tasarımını Yaşamak Atölyesi, benim için ufuk açıcı oldu; bana yeni bakış açıları ile olasılıklara kucak açan bilgiler bütünü sundu. İnsan Tasarımı Sistemi'ni başta kendimi odak noktaya koyarak deneyimlemeye ve anlamaya çalıştım. Bilgileri öğrendikçe hayatın işleyiş pratiği ve üzerimdeki etkisine dair yeni bakış açıları geliştirdim ve daha önce tanımlayamadığım bazı duygu ve durumları anlamlandırmaya başladım. Müge Uluğ’un konuları derinlikle anlatan ve akla takılan her soruya cevap veren iyi bir öğretici olması, sisteme dair ilgimi arttıran bir motivasyon yarattı. Kişisel ve samimi bir yolculuk sunan Human Design – Tasarımını Yaşamak Atölyesi’ni; kendisini keşfederek hayatına perdesiz bakış açılarıyla bakmak isteyen, karşılaşılan sorunların tekrarı üzerine düşünerek bunları çözmeye çalışan, rotasını belirlemeye uğraşan ve deneyimleri ile kararlarını huzurla ele almaya açık olan herkese tavsiye ederim.

~ Ayşin Zoe Güneş

Bir süre kendi kendime ne öğrenebilirim diye uğraşıp, sonrasında bilen birinden eğitim almalıyım diye düşünürken yolum Müge Hanım ile kesişti. İlk önce kendisinin organize ettiği ücretsiz bir seminere katıldım. Seminer sırasında katılımcılara maksimum faydayı sağlamaya çalışan hali, Human Design Sistemi'ne olan inancı ve bütün soruları içtenlikle ve olabildiğince tatmin edici bir şekilde cevaplaması beni çok etkiledi. Human Design sistemine ne derece gönül verdiğini her haliyle gösteriyordu. Böylece kendisinden Human Design- Tasarımını Yaşamak Eğitimi'ni almaya karar verdim. Eğitim içeriği oldukça anlaşılır ve kendisi de oldukça destekleme odaklıydı. Kendisi ile tanıştığım için çok mutluyum. Benim için yol gösterici ve değerli bir rehber oldu.

~ Ebru Biçici

Sevgili Müge Hocammm, sizinle bir yıl önce instagram yayınınızda tanıştım. Sistemle ilgili anlattıklarınız, yorumlarınız çok ilgimi çekti. Kursunuza katılmaya karar verdim ve nasip oldu. Konuya hakimiyetiniz, tarzınız, bilginiz muhteşemdi. Bizleri hiç kırmadan nazikçe defalarca tekrar ettiniz. Emekleriniz için sonsuz teşekkürler... Şu sözünüz hep aklımda
''Tamam mıyız, beraber miyiz?''
Sevgiler...

~ Güner Çabuk

Geçtiğimiz yıl Sevgili Müge Bütüner Uluğ ile Human Design Living Your Design Eğitimi'ne katıldım. Başlangıçta “8 ders nasıl geçer, ne anlatacak acaba?” gibi soru işaretlerim vardı. Ama öyle keyifli, akıcı, özümüzle bizi buluşturan derslerdi ki... Kendim ve çevremdeki insanlarla ilgili ''Neden böyle ki?'' sorusuna bir hayli ışık tuttu... Defterimin başına yeni bir başlangıç yazmıştım ilk ders, hayatım için öyle de oldu. Teşekkürler sevgili Müge...

~ B. A. A.

Aslında tüm insanlığın çocukluğundan beri bilmesi gereken, İnsan Tasarımı Sistemini, sizin gibi derin bir rehber ile tanımaya başladığım için çok şanslıyım.
Atölye sonrası öğrendiğim bilgileri hayatıma işlemeye başladım, daha yolun çok başında olmama rağmen yaşadığım farkındalıklar ve açılımlar ile heyecanım günbegün artıyor.
İlginiz, güler yüzünüz ve samimiyetiniz için ayrıca teşekkür ederim.

~ Neslihan A.

Tasarımını Yaşama Yolculuğumda, Müge gibi bir hocanın rehberliği ve yoldaşlığı benim için çok kıymetli, bilgi birikimini net anlaşılır bir yerden aktarması biz öğrenciler için büyük şans. Emeğine sağlık Müge. Teşekkür ederim.

~ Gönül Karslı

Human Design'la tanışmak aynada gördüğünüzden ötesiyle tanışmak, ruhunuzla tanışmak demek. Ruh eşimizin aslında içimizde olduğunu öğrenmek demek.Bu eğitim sayesinde kendimi daha iyi tanıyor, ne istediğimi biliyor, ona göre hayatımı şekillendiriyorum. Beni Human Design Sistemi'yle tanıştıran ve bu deneyimi hayatıma katan Müge hanıma sonsuz teşekkürler..

~ Nilgün Ünal Başgül

Tasarımını Yaşama Atölyesi için kolay bir yol diyemem; lakin hakiki bir yol diyebilirim. Özüne uymayanlardan vazgeçmeyi öğrendiğin, çevrendeki bir sürü otoriteye, içinde belki de sürekli konuşan yargıç sesine rağmen kendini seçtiğin bir yol... Seni etkileyen, koşullayan her şeyle beraber kendini özgürce yaşayan benliğine doğru inanılmaz bir rehberlik sunuyor . Süreç boyunca ve sonrasında desteği ve ilgisiyle hep güvende olduğunu yaşatan Müge Hanım’ın dokunuşları da süreci zenginleştiren ayrı unsurlardan biri. En önemli özelliği ise deneyim alanı sunması. “Bilgiyi hemen alıp , giyinme. Dene ve öyle karar ver” diyen bir sistem. Deneyimledikçe derinleşen ve bunun için çok kolay iki anahtar veren bir süreç bu. Stratejin ve otoriten. Okudukça birazcık titreşiyorsa kalbiniz; öğrenin, deneyimleyin ve yaşayın diyorum.

~ Özge Yüksel

Sevgili Müge Hocam,
Human Design eğitimine ikinci kez katıldığım için gerçekten memnunum ve size minnettarım. Yeni eğitim grubunda öğrendiklerimi tekrar etmem için davet etmeniz ve eksik kaldığım derslerin tekrarlarına katılmama olanak sağlamanız gerçekten değerliydi. Bu süre zarfında, Human Design konusunda derinlemesine bir anlayışa sahip olma şansı buldum ve bunun için size minnettarım.
Eğitim boyunca, sadece bilgilerinizi paylaşmakla kalmadınız, aynı zamanda insan doğasını anlama ve kendimle daha uyumlu bir şekilde ilerleme konusunda bana büyük ilham verdiniz. Her dersimizde, açıklamalarınız, örnekleriniz, kişisel deneyimlerinizle ve paylaşımlarınızla Human Design'in karmaşık konularını anlaşılır ve erişilebilir hale getirdiniz.
Çok teşekkürler ve Sevgiler,

~ Özlem Tanca

Human Design ile buluşmam bir tesadüf değil ‘tevafuk’ diyorum. Müge Abla’nın yıllardır uzak bir akrabam olarak orada durması, ancak bir gün kendisini ‘Ben nerede, neyi yanlış yapıyorum, neden bana uygun olmadığını bildiğim bu durumların içindeyim?’ isyanıyla harita okuması için aradığımda beni ‘Peki neden Human Design haritan ile ilgili tek seferlik bir yorum alasın ki, başlangıç eğitimini alıp ufkunu daha da açarak ilerleyebilirsin bu yolda...’ diye teşvik etmesiyle atölyeye katıldım. Anlatımını ve (bir tasarımcı olarak söylemeden geçemeyeceğim) o ‘estetik’ sunumlarını izledikçe düşünce dünyamda başka bir yerlere sıçradığımı fark ettim. Atölyede her dersin sonunu daha da hayretle ve bir o kadar da öğrenme hevesimi doyuran bir duyguyla getirdiğimi söylemek isterim. Tanıdığım (aynı zamanda tanımadığım) insanlara artık iyi mi kötü mü, eylemleri güzel mi çirkin mi odağında değil özüne göre yaşıyor mu yaşamıyor mu, kendinin, yeteneklerinin farkında mı ve en ön planda biricik olduğu odağında bakıyorum, yaklaşıyorum. Atölye kayıtlarını ve notlarımı gözden geçirdikçe beni özümden uzaklaştıran alışkanlıklarımı dönüştürmek de kolaylaşıyor. Ayrıca bir ‘Human Design Günlüğüm’ oluştu... Ve orada her şey çok güzel bir yere gidiyor... Bu kadar oturmuş, çarpıcı ve karşı konulamaz bilgileri sindirmem zaman alsa da bu yeni göz ve bu yeni yol beni nereye taşıyacak diye meraklanıyor, heyecanlanıyorum.

~ Özge Şimşek

error: Content is protected !!