Skip links

Tasarımını Yaşamak Atölyesi

Bu hücresel dönüşüm ve uyanış programı, tasarım ve şartlanmalarınızla ilgili deneylerinizde sizi desteklemek için tasarlanmıştır. Amacı, sizi sürdürülebilir bir yönde güçlendirmek, daha az dirençle, daha fazla farkındalıkla bir hayat yaşamanızı ve kendinizi sevmekten güç almanızı sağlamaktır.​

Tasarımını Yaşamak”, Human Design (İnsan Tasarımı) Sistemi ile kendinizi keşfetme yolculuğunuza başlarken alacağınız ilk ve en önemli programdır. Atölyenin adı, kendisine dair her şeyi eksiksiz anlatıyor. Fakat yukarıdaki anlatımı tamamlayan gizli bir yönü var: Sizi ilk fotoğrafınızın içine gönderip anda yeni bir fotoğraf yaratmanızı sağlayabilir. Teknolojinin su gibi ilerlediği şu çılgın dünyada, bir fotoğrafın içine dönüp onu canlandırandırabilmek az şey midir?

Özünüzden gelenin bilincine nasıl ulaşacağınızı gösteren Human Design Haritası, sizi doğal güçleriniz ve güçlüklerinizle tanıştırır. Güç sözcüğünün bu ikili yapısı, yaşamın ve sizin DNA’nızdır.


Atölye sürecinde kişi, çevresiyle kurduğu iletişimi, hangi ortamlarda ve ekiplerde daha verimli olabileceğini ve doğal enerji akışını fark eder. Bu, atölyenin temel konusu olan Strateji ve Otoritenin bilinçle uyanışıdır.


Human Design deneyimini yaşamaya karar vermiş herkes yolculuğa bu atölyenin rehberliğinde başlar. Tasarımını Yaşamak Atölyesi ön koşul olmaksızın herkese açıktır.

Tasarımını Yaşamak Atölyesi İçerik ve İşleyişi

“Tasarımını Yaşamak” bir “Anlayış Programı”dır. Sizi sahip olduğunuz en temel iki kaynakla, strateji ve otoritenizle tanıştırır. Önce kendinize dair illüzyonu kırmanızı sağlar:

Kim olduğunuzu biliyor musunuz?

Peki ya kim olarak doğduğunuzu?

Kararlarınızı kim olarak aldığınızı fark edebiliyor musunuz?


İkişer saatlik sekiz buluşmayla aktarılan programdaki bilgi ve alıştırmalar; öncelikle kimlik illüzyonunuzu ortaya çıkarır. Siz olmayan bu varlığın; hangi şartlanmaların baskısı altında kaldığını, nelerin onu öz olandan kopardığını ve ortaya çıkan ıstıraptan kaçmak için neler yaptığını inceler. Tüm bunlar öze giden yolu aydınlatır. Yol göründüğünde ise kendinize dair anlayışınızı derinleştiren muazzam bir dönüşüm yolculuğu başlar.


Bir önceki paragraf; sizi ürkütmüş olabilir… Tam da bu sebeple bu atölye, Human Design Profesyonel Rehberleri tarafından verilir. Rehberler deneyiminizi destekleyecek biricik şefkatli güçtür. Haritanızı çözümledikçe ve olayların zihninizden hangi filtrelerle süzüldüğünü fark ettikçe içinizde sorular birikmeye başlar… Rehberiniz cevapları aydınlatır ve size daima merkezinizi işaret eder.

Otantik doğanızı yaşamanın getirdiği ödül, Tasarımınız hakkında bilgi edinmek için harcadığınız zamana ve sürecinize bağlı kalmanın enerjisine değer

Tasarımını Yaşamak Atölyesinin İçeriği

  • Human Design nedir ve neden deneyimlenmelidir?
  • 9 Merkez nasıl işler ve hizalanmanın işaretleri nelerdir?
  • Aura nedir? Aura ve Tip arasındaki ilişki nedir? Human Design Tipleri ve tipler arası etkileşimler nasıldır?
  • Kişisel Otorite (Karar verme mekanizmanız) nasıl etkinleştirilir ve kararların sizin için doğruluğu nasıl incelenir?
  • Tanımınız nedir? Kendinizi yeterli hissediyor musunuz yoksa tamamlanmış hissetmek için diğerlerine ihtiyacınız var mı?
  • Tasarımınızı Yaşamak için ne yapmalısınız?

Human Design ile tanışan birçok insan, kendilerine dair keşfettikleri öz bilgiyi yaşamlarında kullandılar. Strateji ve Otoritelerini sözel bir bilgi olarak değil, somut ve eylemsel olarak yaşadılar.


Human Design Sistemi ancak deneyime dönüştüğünde tam manasıyla yaşanabilir. Kendinizi tanıyın, varlığınızı onurlandırın ve özbenliğinizle yaşayın.

error: Content is protected !!